Nastolatki (12-16 lat)

Zajęcia prowadzone są w naszej siedzibie na ul. Duńskiej 27a.

rysunek 5

Metoda nauczania

Teens English (od 12 do 16 lat)

Podręcznik łączy zalety metody bezpośredniej i komunikacyjnej. Metoda bezpośrednia pomaga młodemu słuchaczowi opanować szybko i w przyjemnej atmosferze najważniejsze umiejętności językowe – mówienie i rozumienie ze słuchu. Metoda komunikacyjna pomaga utrwalić gramatykę oraz słownictwo w naturalnych kontekstach życia codziennego.

Czym różni się nauka metodą Teens English od nauki metodami tradycyjnymi?

Nowy materiał, słówka i struktury gramatyczne, są wprowadzane w małych partiach, jeśli się tylko da poprzez kontekst ich użycia, przy wykorzystaniu obrazków oraz ruchów lektora. Następnie materiał ten jest ćwiczony przez powtarzanie oraz serię pytań i odpowiedzi. Tym sposobem nastolatkowie wypowiadają się w trakcie lekcji pełnymi zdaniami, co pozwala na zapamiętanie całych struktur używanych później w konwersacji.

Na bieżąco kontrolowana i poprawiana jest właściwa wymowa.

Żywe tempo sprawia, że młodzież aktywnie uczestniczy w tego rodzaju ćwiczeniach. Gdy jednak nauczyciel zauważa spadek koncentracji reaguje poprzez wprowadzenie do lekcji elementu zabawy językowej, specjalnie w tym celu przygotowanej i związanej z wprowadzanym materiałem językowym. Dodatkowo materiał jest wzbogacany o ćwiczenia czytania i pisania. Przerobiony ustnie materiał jest po pewnym czasie czytany przez młodzież, a jeszcze później pisownia ćwiczona jest przez krótkie dyktanda.

Tak, jak w metodach bezpośrednich dla dorosłych, nacisk kładziemy na powtórki. System powtarzania materiału sprawia, że dzieci rzeczywiście opanowują to, czego uczymy je na lekcjach.

Zajęcia kursu Teens English odbywają się dwa razy w tygodniu po 45 min. lub raz w tygodniu po 90 min. Czas ten zapewnia wprowadzenie i przećwiczenie znacznej ilości materiału językowego. Dla dodatkowego utrwalenia go proponujemy kontynuowanie nauki w domu. Wystarczy do tego słuchanie dołączonych do kursu nagrań.